Voor schriftelijke biedingen:

Ledenveiling Nr 69 - 4 september 2021

Veiling in Pdf - resultaten van de veiling

klik op de afbeelding voor vergroting.

Lot Afbeelding Omschrijving Prijs
1 Vlaanderen, Filips de Stoute (1384-1404), Biljoen Dubbele Mijt Vanhoudt G2638, diameter 18 mm/ 0.97 g. ZF 18,-
2 Duitsland, Pruisen, 3 mark 1913A, Herdenking nederlaag Napoleon 1813,  KM Y# 13, (AR 17,4 g) draagspeld op de keerzijde aangebracht, ZF  (opgeld 5%) 6,50,-
3 Engeland, Elisabeth I (1558-1603), 5th issue (1582-1600), zilveren halfpenny, vz poortgebouw, Kz: kruis met drie bolletjes in elk kwartier, S2581, diameter 10 mm/0.21 g.ZF 16,-
4 Frankrijk Louis XI (1461-1483), zilveren Blanc à la couronne Jean Duplessy 550, diameter 24 mm/ 2.17 g. ZF 18,-
5 Frankrijk Louis XIII (1814-1815) belegering van Straatsburg, bronzen een décime 1815, Victor Gadoury 196, diameter 31.5 mm/ 17.52 g.ZF 19,-
6 Luxemburg, Albrecht & Isabella (1598-1621), zilveren 3 stuiver (1616-1618) Vanhoudt 624 LU, diameter 28 mm/ 2.43 g. F+ 15,-
7 Mexico, keizerrijk (1864-1867), Maximiliaan, 1 peso Mexico Mint 1866, KM# 388.1, 38 mm, 26,58g. ZF 70,-
Waardepenningen (méreaux) & penningen
8 Onbekende mereau in lood: hart tussen 17/43 met 10 punten errond, 41 mm. ZF 35,-
9 Leuven, bronzen méreau van het visverkopersambacht, Vz: St-Pieter, met nimbus, lang kleed en mantel, zit geknield in driekwartprofiel n.l.; hij houdt een grote sleutel in de rechterhand en een boek in de linker; het veld is versierd met arabesken: rondom, een schuin gearceerde band en een effen boord. Kz: Drie naast elkaar (of boven elkaar- geplaatste vissen; rondom, een schuin gearceerde band en een effen boord. 26 mm.  Ref.: Waerzeggers en Dewit, Leuven in metaal vereeuwigd, nr. 49, blz. 24;  L. Minard-Van Hoorebeke III, 316; De Vigne, blz. 144 en pl. 34,5. Fr (zeldzaam) 75,-
10 DE INHULDIGING VAN PHILIPS V in de Zuidelijke Nederlanden, Antwerpen, 1702, by door Ph. Roettier. Strooipenning. Geharnast borstbeeld naar rechts. Kz. stralende zon beschijnt het land. In exergue RERVM HINC / NASCITVR / ORDO.vL. IV 281.  AR 25 mm. 5,44 g ZF Vg. Schulman, Veiling 354 (2017), lot 1090: 120 euro + kosten. 69,-
11 Doornik, 1734, mereau in messing. Vz: zittende maagd met het kindje Jezus en de scepter. Op de achtergrond de kathedraal. F 5,-
12 Dendermonde, medaille in tin van de Academie de Termonde, Prix de dessin 1806. 45 mm, ZF  Zeer zeldzaam! 45,-
13 Brussel, Bronzen penning "SAINT SACREMENT DE MIRACLE / BRUXELLES"
Kz:"JUBILE ET FETE COMMUNALE  DE BRUXELLES / AN 1820", 32 mm. Pr
18,-
14 Brussel, Zilveren medaille 1830, Monument van het Martelaarslein, legende: DULCE ET DECORUM PRO PATRIA MORI. Keerzijde legende: JUG. BATAV. EXCUS. A.GENDEBIEN, S.VANDEWEYER, COM. FEL. DE MERODE, C.ROGIER, E.B.V.D.L.D HOOGVORST,-JOLLY, F.DE COPPIN, J.VANDERLINDEN IN BELGIO GUBERNANTIBUS E.L. SURLET DE CHOKIER GENERAL. COMIT. PRAESES MONUM.AD PERP. MEM. MARTYR. LIB PUBLICA GRATIT. CONSECRATI PRIM. LAPID. POSUIT DIE IV DECEMB. MDCCCXXX CURANTE JS. PLAISANT SEC. PUB. ADMIN. GEN., door Jouvenel , Guioth, pl. VII, nr 57, 32 mm, 15,4g.  Pr, donkere patina. 15,-
15 Geel (?), Société de Lorette 1840 / Médaille destinee a la société la plus nombreuse", 42 mm, zilver ZF (2 stempels op het draagoog) Te bestuderen.  (R) 25,-
16 Boechout (Antwerpen), zilveren prijspenning gaaischieting 1841 -Vz:”Boechaute / 1841” met zilverstempel. Kz: “Meest gaeyen”, 3.59 g - 39 mm, Pr 35,-
17 Antwerpen, 1868, medaille in tin n.a.v. inhuldiging monument Leopold I, door Baetes, Vz: buste / Kz. "grande fête  / août 1868 à l'occasion de l'inauguration de la statue de Sa Majesté Leopold I roi des belges", 28 mm, Pr- 5,-
18 Luik, Leopold II, medaille in tin voor de TIR INTERNATIONAL / FETE DE LIEGE / SEPT. 1869, door J. Danse, 32 mm, Pr- 9,-
19 Brussel, 1894, bronzen penning opgedragen aan componist Roland De Lassus, voor het derde eeuwfeest van de dood van De Lassus
Voorzijde: buste van Roland De lassus gesigneerd door Paul Fisch
Keerzijde: "300ste verjaardag 1894", 30 mm, Pr
Roland de Lassus,was een componist van de late Renaissance, hoofdvertegenwoordiger van de volwassen polyfone stijl van de Frans-Vlaamse school, en wordt aan het eind van de 16e eeuw beschouwd als een van de meest bekende en invloedrijke musici in Europa.
8,-
20 Gent, bronzen penning “WILLEMS GEDENKTEKEN PLECHTIG ONTHULD DEN 27 AUGUSTUS 1899 GENT, door Lemaire, 51 mm, Pr- 15,-
21 Gent, 19de eeuw koperen medaille gekroond schild met op banier “VRYHEIDSLIEFDE GENT”  Kz: 2e PRYS  25 mm, ZF+  (kroontje onvolledig) 9,-
22 Duffel, Albert I, bronzen penning “Zilveren Jubelfeest Spaarzaamheid en Vreugd Duffel 1887 – 12 mei – 1912”. Vz: hoofd van koning Albert I n.l. / KZ: Opschrift boven bijenkorf en in een krans. Door Baetes, 48 mm, Pr- 9,-
23 Antwerpen, bronzen penning, Vz: wapenschild, omschrift: "aan de muziekvereeniging van Schilde". Kz: “geschonken door haren eerevoorzitter 16 october 1899, 54 mm, 63 g. ZF+ (draagoog verwijderd) 9,-
24 België, zilveren plaket van de “Société Centrale d’Agriculture de Belgique” 1853-1903, door Jean Herain, op de keerzijde een opsomming van de voorzitters en de duur van hun mandaat, 55 x 44 mm, ZF donkere patina (56g.) 21,-
25 Lessen /Lessines (gelegen aan de Dender tussen Aat en Geraardsbergen), bronzen medaille, regeerperiode Albert I, Fanfare L’Union Lessines, 50e anniversaire festival du 28 juillet 1911, door Fisch,52 mm,  ZF-, gehavend/deukjes 5,-
26 Eenzijdig verzilverd bronzen penning “vrouw met opgestoken haar n.r. (huwelijk Rosiers – Fonson) 1916, door Pierre Theunis, P&V 8, 51 mm, Pr 40,-
27 Bronzen penning, buste n.l., Kz: "souvenir de la manifestation J. Courtoy / juillet 1914", door Stoffyn. 32 x 24 mm. Pr 8,-
28 WOI Bronzen penning, opgedragen aan Yvonne Vieslet, door Jenny Lorrain (1867-1943), Vz: meisje geeft iets door tralies aan een gevangen soldaat, omschrift: 1908 - YVONNE VIESLET - 1918 / JLORRAIN. Kz: onder PAX een rechtopstaande sabel een korenveld, omschrift: LES · MOISSONS · FUTURES · JAILLIRONT DU · SOL · PATRIAL · PAR · LE · SANG · DES · HEROS · FECONDE. / PAX / MAI[YV]SON / [JL]. 66 mm, ZF+ (enkele vlekjes) 9,-
29 WOI, Namen/Namur, bronzen plaket  door Harry-Arnold Elstrom (1906-1993), atelier Fonson, Vz: soldaten lopen frontaal., Kz: opschrift: AUX / COLONIAUX BELGES / COMBATTANTS / VOLONTAIRES / QUI / SOUS LES ORDRES DE / CHALTIN / PARTICIPERENT A / LA DEFENSE DE / NAMUR / EN AOUT 1914 / A / L'INITIATIVE DU / CERCLE D'ETUDES / ET DE / PROPAGANDE COLONIALES / DE NAMUR. 53 x 80 mm, Pr (enkele vlekjes) 9,-
30 WOI, bronzen penning, tussen zwaard “De verbroedering” / “La fraternelle”, anno 1930-1960., Kz:  regimentswapen, omschrijft 5e-17e regt. D’artillerie  1914-1918, 5A à Anvers, Balgerhoek, Yser; 17 A à Campagne, 1914 1918, opgedragen aan Etienne G, Pr- 8,-
31 WOI, kleine medaille “S. Michel protegez notre armée 1914-1915, voorzijde gegraveerd door Jaques Marin (1910), ZF+ 7,-
32 Brussel,  hulde aan strijders 1914-18, door De Bremaecker, ZF+ 5,-
33 Leuven, 1925, medaille van Stade Leuven (3 voetballers), opschrift “Stade Louvaniste 2-8-25” door Witterwulghe, 29 mm, ZF 5,-
34 Hermalle-sous-Argenteau, nu gemeente Oupeye (Luik), lot van 2 verschillende medaiiles 1922 lopen (400 meter en 1500 meter)  Deze van 1500 m in zilver met zilverstempel, (11,8g.) ZF 5,-
35 Tienen, lot van 2 medailles (1) Racing Club Tirlemont 1923, door Heusers, 30 mm ; (2) Tienen kampioen 1965-66 (basketbal) 40 mm.  ZF 10,-
36 Verzilverd bronzen penning opgedragen aan Elenore Neury-Mahieu, 1935, Vz; “L’art de dire” en buste n.r. / Kz: opschrift,  door Pierre Theunis, P&V 44, 65 x 50 mm, Pr 40,-
37 België, éénzijdig bronzen penning met de buste van een jonge vrouw n.l., onder de halsafsnede de initialen P.W., 30 mm, Pr- 25,-
38 Uytkerke (Blankenberge) / Schaarbeek, bronzen penning, staande vrouw met 2 kinderen. Kz: "bon lait pour les petits / amis de l'école d'uytkerke / soutien de Schaerbeek 1938", 29 mm, ZF+  8,-
39 WO II, Tienen, Deze medaille werd aangeboden door de stad Tienen aan Frans (François) Demol voor zijn optreden als plaatsvervangend commandant van de burgerwacht van de stad in 1941. 7,5 x 4,5 cm, Pr In origineel etuin.
F. Demol was speler van de Royale Union St-Gilloise en was kampioen van België in 1923, winnaar van de Beker van België in 1914, bondscoach van de Belgische ploeg van 1944 tot 1946, trainer van het RC Tienen.Hij nam deel aan WO I en II.
25,-
40 Diest, medaille 1945 (biljart), ZF 12,-
41 Diest, medaille 1949 (door De Bremaecker), ZF 9,-
42 Diest / Dillenburg (D) / Breda (NL), zilveren medaille 2010 Oranjestad Dillenburg, stadsaanzicht, FDC 29,-
43 Antwerpen, prachtige verzilverd bronzen penning van de Nijverheidsschool van Antwerpen, Vz: nijverheidsattributen onder gekroond stadswapen, eronder NIJVERHEID, Kz:  "bond der gediplomeerde oud leerlingen Nijverheidschool Antwerpen", 40 mm, Pr. 12,-
44 Borgerhout, zilveren medaille n.a.v. de eerstesteenlegging van de nieuwe kerk, 1952, Vz:  Kardinaal van Roey, Aartsbisschop van Mechelen, Hoofdkerk van O. L. Vrouw, Borgerhout, ✣ Z • EM • J • E • KARD • VAN ROEY ✣ - AARTSBISSCHOP VAN MECHELEN LEGDE DE EERSTE STEEN VAN DE NIEUWE KERK OP 18 OCTOBER 1952   Kz: • SENATOR AL • SLEDSENS • Z • E • H • J • VAN BEYLEN • - J • WILLEMS & J • L • STYNEN  / BURGEMEESTER PASTOOR – BOUWMEESTERS  HOOFDKERK VAN O • L • VROUW TER SNEEUW EN VAN VICTORIE BORGERHOUT, 21.56 g, 35 mm, 12 h.  Ref.: EGMP 1953, p. 22 (slechts 40 stuks vervaardigd). Pr 27,-
45 Namen, bronzen penning door D. Absil ter gelegenhied van een basketbalkampioenschap tussen België en Hongarije op 7 april 1962, 50 mm, Pr 5,-
46 Brussel, bronzen medaille voetbal “Tornooi Bank van Brussel 1965”, toegevoegd: 2 kleine voetbalmedailles “50ste verjaring  School Ernest Richard 7-4-1962” en ‘Fair Play  Lt. General Leboutte 8-5-1963”, Pr 5,-
47 Brabant (PIB-IPB), bronzen medaille basketbal “Seine-Brabant 1965”, door Fraisse, 50 mm, Pr 5,-
48 Sint-Joost-ten-Node, bronzen plaket  Vz: zittende engel met tablet, Kz: “Adduction des sources de la Vallée du Bocq, door Fisch, Pr 7,-
49 Bilzen, bronzen penning opgedragen aan Camille Huysmans 1871-1971, bijgegraveerd: ANTWERPEN 1981, door Boschmans, atelier Fibru, 30 mm, Pr  Zeldzaam.
Camille Huysmans was premier van België in 1946-1947.
7,-
50 Ukkel, verzilverd bronzen penning "sigillu scabinorum de Uccle / brabantia" Kz: "1903-1953 ecole n°3 50e anniversaire", 29 mm Pr
Ongewone schoolpenning.
12,-
51 België, bronzen penning van de Fédération des industries mécaniques et transformatrices des métaux, MDCCCXXXIX, door graveur Jean A Augis, toegekend aan Raymond Moreau, 53 mm,88 g., Pr 19,-
52 Antwerpen, bronzen penning van de "koninklijke antwerpsche zwemclub 1895". Kz: "herinnering 50 jarig bestaan 1895-1945", 57 x 42 mm, Pr 5,-
53 Brabant / Koksijde enz., lot van 53 penningen:
Koksijde, 4 penningen van de Vlaamse tennisvereniging; Brabant, Pasteur Institute Brabant (PIB-IPB), 1960-75, voorloper van WIV-ISP  (Wetenschappelijk Instituut Volksgezondheid, nu: Sciensano). Lot van 47 bronzen sportpenningen (wo. 10 x 1972-73), gegraveerd door Michel. ZF à Pr; Plaket van de beker van Brabant 1969 (basketbal); medaille van de service provincial de la jeunesse du Hainaut (Hainaut-Brabant, 4-4-79), enz. 2 x flesjesopener, gem. ZF à Pr
10,-
54 Lot van 22 kleine medailles:  Spa, lot van 5 medailles 1921-26; Luik, lot van 12 kleine medailles  1923-28; Hoei, lot van 5 medailles 1922. 5,-
55 Lot van 24 kleine medailles, w.o. “France-Belgique 1923, 800 métres met wapenschilden van Frankrijk en België in email; L.B.A. Championnats régionaux de l’Est 1922 1er prix (door Fisch); A.L.A. Recore 1918; RDCB 1923 Challenge O.Schouppe; Liege Coupe Derihon 1920; religieuze medaille, toegevoegd enkele insignes, spelden. enz. gem. F tot ZF 10,-
56 Belgisch Congo, bronzen dienstmedaille voor Inwoners van Congo, Brackenier, c. 1951-1953, LEOPOLD III ROI - DES BELGES, LOYAUTÉ ET DÉVOUEMENT,
CuZn (16.71 g, 33 mm, 12 h.), Pr
27,-
57 Belgisch Congo, bronzen penning opgedragen aan Alphonse Broden (1875-1929), Dir. Laboratoire de Leopoldville, Ecole de Médicine Tropicale de l’Etat 1936, door Godefroid Devreese (1861-1941), Atelier Fonson, Vancr. 13, 70 x 51 mm, Pr 42,-
58 Duitsland, bronzen religieuze penning, Maria Zell 600 Jahrfeier 1757, Mariazell  ZF  Zeldzaam! 35,-
59 Duitsland, bronzen jeton 1724 Ernst Peter Hecht (1723-1731),vz: wapenschild; ERNST PETER HECHT COM:M.M.Z.Z., kz: heuvel met bovenaan een kruis; EUGE PETRA HAC MIHI CHRISTVS en onderaan IMMOBILIS, diameter 27mm/ 4.25 gr  ZF 9,-
60 Frankrijk, messing jeton 1640 F.Feuardent 3541,vz: wapenschild van de prevoost Le Féron; DE.LA.PREVOSTE.DE.MRE.OVDART.LE.FERON.PR.,kz: een (oorlog?)schip vooruitvarend met volle zeilen; A.FLVCTV.DEFENDIT.ONVS 1640,diameter 27mm/ 6.35 g. ZF 12,-
61 Frankrijk, wezenpenning, Vz: duif / Kz: gegraveerd B F Destriez (met gaatje) 9,-
62 Frankrijk, éénzijdige prachtige bronzen plaket opgedragen aan Charles Polland, door Charles Samuel (1862-1938), 90 x 58,5 mm, Pr 35,-
63 Frankrijk, éénzijdige bronzen plaket Oorlogsvluchtelingen / Réfugies de la guerre 1940, door L. Ramlot, 85 x 52,5 mm, Pr 20,-
64 Frankrijk, Ville D’Ermont, verzilverde medaille “offert par Jacques Berthod, maire d’Ermond”, 1972, door M. Delannoy, 50  mm, Pr-  80 gr. 9,-
65 Frankrijk, Montrouge, 1972, bronzen medaille “Ville de Montrouge”, Vz:  (Pole 1976 ?) naakte vrouw te paard n.l. blaast op hoorn. Kz. Gekroond schild met devies tussen twee gebouwen, 50 mm, Pr 9,-
66 Frankrijk, Paris / Normandie, bronzen medaille, Vz: hoofd met open mond, Kz: samengevoegde wapenschilden Parijs en Normandie, 1977, door Josette Heber – F. Coëffin, 64  mm, Pr 9,-
67 Frankrijk, Paris – Normandie, grote bronzen medaille 1976, hoofden Marianne en Normandie, Kz: samengevoegde wapenschilden Parijs en Normandie, door Josette Heber – F. Coëffin, 77 mm,  Pr 9,-
68 Frankrijk, zilveren medaille (Vz: door Oudiné, Kz door Lagrange) van de Societé Agriculture & de Viticulture de l’ arrondt de Chatellerault, ter gelegenheid van de “Concours du 18 Septembre 1892, 41 mm, op de rand “Argent”, Pr-  37g  (5 %) 14,-
69 Nederland, bronzen jeton volgens G.Van Orden uit 1677, vz:een prachtige boom tussen twee cornucopea in een aangenaam landschap; IN MVLTIS VERTILIS, kz: een hand die komt uit de wolken houdt een paar schalen in evenwicht; PONDERE VIRTVTIS LIBRANDA NEGOTIA CUNCIA, diameter 27 mm/ 4.76 g.  ZF 15,-
70 Nederland, Roermond, medaille in tin 1882, van het Nederlandsch gymnastiek verbond, door R. Held, 29 mm Pr 9,-
71 Oostenrijk, mooie zilveren medaille van Hieronymus Graf von Wurmbrand zu Stuppach, 42mm, 27,9g, later werk. ZF 35,-
Literatuur
72 Dirk Koning: Pharmazeutische Münzen und Medaillen. Govi-Verlag, Frankfurt am Main. 1972. Harde kaft. Goede staat. 14,-
73 Peter Ramjoie, Die Münzen, Scheine, Medaillen, Marken und Zeichen des 19. Und 20. Jahrhunderts im deutschsprachigen Ostbelgien, 116 blz. 15,-
Varia
74 Repousse bloemenmotief, koper 18-19de eeuw, 14 x 8 cm, ZF 9,-
75 Antwerpen-Anvers - Kenteken-Insigne s.d., B.D.A.B. (Bond der Antwerpse Bakkers) - 24x26mm. – PR 9,-
76 België, lot van 4 draagtekens w.o. officier in de Kroonorde (Mauquoy); Vuurkruis 1914-18; Burgerlijk teken van de arbeid. (4), Pr- 27,-
U kan ons volgen op facebook